Vína z Nového Zélandu - OCHUTNÁVKA (o čem se také bude psát)

23. března 2014 v 12:42 | Pavel Černý


Blog nzwines nebude pouze o vínech z Nového Zélandu. Bude také blogem - průvodcem gurmánským a požitkářským, a to nejen co se týče potřeb těla, ale také potřeb duše. Novozélandská vína, vinařství a vinice však budou tématem stěžejním.
Provedu Vás všemi oblastmi, kde se na Novém Zélandu pěstuje réva vinná (Northland, Auckland/Waiheke, Waikato/Bay of Planty, Gisborn, Hawke´s Bay, Wairarapa/Martinborough, Marlborough, Nelson, Canterbury/Waipara, Central Otago). Také zavítáme na nejkrásnější a nejzajímavější místa Nového Zélandu, o kterých se turističtí průvodci nezmiňují. Poradím, kde nakupovat novozélandská vína a jaká, a to i u nás v České republice a kterým se naopak při koupi vyhnout. Nový Zéland, to nejsou pouze klidná vína, ale také vinikající sekty. Víte, že nejznámější značka novozélandských šumivých vín se jmenuje LINDAUER po malíři narozeném v Plzni? I jemu se nzwines bude věnovat, navštívíme jeho muzeum - ateliér v městečku Woodville. Odsud už je to kousek do místa podivného maorského názvu Mangatainoka. Není zde v podstatě nic, až na.. až na pivovar. Pivovarnictví má na Novém Zélandu hlubší kořeny než nejstarší keř révy zde vysazený a místní piva jsou vynikající. Ochutnáme nejenom známé značky jako Tui nebo Steinlager. Nzwines bude také průvodcem po novozélandských kavárnách a restauracích. Kavárenská kultura je na Novém Zélandu na velmi vysoké úrovni. Kaváren je spousta a mnohé si kávu samy praží. Zároveň jsou často galeriemi s výtvarným uměním. Ani ve Vídni jsem nepil lepší kávu než novozélandský LONG BLACK nebo FLAT WHITE. Ve stylových restauracích ochutnáme obří slávky, křehké jehněčí, voňavé B.B.Q nebo si smlsneme na dortu Pavlova. Ani maorské ´hangi´, jídlo vařené v zemi na horkých kamenech, nezůstane TAPU. Seznámíme se nejenom s maorskou gastronomií, ale také kulturou.
Vypravíme se na vinice obklopené mořem s jachtami a surfaři, vinice lemované horami, jezery a řekami s proudovými čluny a skokany bungee. Také ale budeme putovat po vinicích plných hudby, zábavy a bezprostředních přátelských lidí. Ať se Vám putování po Novém Zélandu líbí! Doufám, že nzwines bude dobrým průvodcem :o)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nzwines nzwines | E-mail | 23. března 2014 v 13:01 | Reagovat

další článeček na světě..

2 Radka Radka | 31. března 2014 v 13:04 | Reagovat

Hezká stránka. Inspirující...

3 Pavel nzwines Pavel nzwines | 8. září 2014 v 11:09 | Reagovat

Děkuji :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama