Opomíjená vinice

2. května 2014 v 17:28 | Pavel Černý

Až někdy během Vašich toulek po Novém Zélandu pojedete kolem jezera Dunstan v Centrálním Otagu, přesněji řečeno po silnici kopírující jeho východní břeh, neudělejte prosím stejnou chybu jako já a nepřejeďte bez povšimnutí odbočku k vinici Misha´s Vineyard, která se nachází zhruba na úrovni poloviny jezera a směrovka k ní je docela nenápadná.

A to jsme po této cestě, státní silnici č.8 spojující Mt.Cook/Aoraki, nejvyšší horu Nového Zélandu, s hlavním městem adrenalinových sportů Queenstownem, mnohokrát projeli v obou směrech. Dokonce jsme pod vinohradem Misha´s, o jehož existenci jsme věděli, ale neznalí jeho krásy k němu nikdy neodbočili, na březích Dunstanu několikrát zastavili na piknik a jednou jsme tam za příšerného ledového větru, unaveni dlouhou cestou, i přenocovali.
Jó Central Otago, samé hory a jezera, kde noci jsou chladné, moc chladné i v létě. Horké slunné dny ale umožňují hroznům na zdejších vinicích, asi nejkrásnějších na Novém Zélandu a možná i na celém světě, dlouze a dobře vyzrávat. Central Otago, vnitrozemská vyprahlá oblast, ukrytá před dešti z oceánů v dramaticky hornaté divoké krajině, nečekaně však úrodné, plodící sladké třešně, šťavnatá jablka i charakterní víno.

Central Otago je dechberoucí, stejně jako výhled z vinice Misha´s. Je snadné ji minout. Jak se mi to k čertu mohlo tolikrát stát? Vinohrad z cesty není pořádně vidět, schovává se za svahem, potvora. Ale bylo to naposled!Misha´s Vineyard, Central Otago

Na protějším břehu jezera Dunstan se nachází státní silnice č.6, vedoucí z Queenstownu přes Cromwell (městečko ležící při jižním konci jezera) na sever do Wanaky, známého střediska zimních sportů, zasazeného mezi majestátní horské štíty a ledovcová jezera Wanaka a Hawea

Modré vody jezera Hawea

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nzwines nzwines | E-mail | 2. května 2014 v 17:35 | Reagovat

nebojte se psát komentáře!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama