Vinařské oblasti Nového Zélandu - ohlédnutí do minulosti

21. května 2014 v 15:03 | Pavel Černý

´Nový Zéland je vesnice, jestli jsi byl zvyklý žít v Sydney, tak se ti tam nebude líbit, je to příliš velká nuda´, řekl mi před mým prvním odletem na Nový Zéland kamarád Dan, který dva roky pracoval jako automechanik v Aucklandu. Dan měl pravdu v tom, že Nový Zéland má převážně venkovský charakter, ale ve zbytku se hrubě mýlil! Zemi dlouhého bílého mraku - Aotearoa jsem si okamžitě zamiloval, byla to láska na první pohled, až možná chorobná závislost, jak by zněla odborná diagnóza.
Když bych se měl zhostit nelehkého úkolu převedení emocí do slov, tedy vyjádřit, jak na mě Nový Zéland působí, řekl bych, že je rurální a scénický, místy divoký a dramatický. První dva přívlastky se vztahují spíše k Severnímu ostrovu, zbylé dva lépe vystihují ten Jižní. Oba dva hlavní ostrovy Nového Zélandu jsou odlišné asi jako den a noc. Zatímco Severní se většinou mírně vlní a zelená, na ´Jižáku´ se krajina dramaticky mění a zvedá.


Nový Zéland, rurální a scénický, místy divoký a dramatický


Nový Zéland má skutečně spíše venkovský charakter, kromě jednoho opravdu velkého města a několika měst střední velikosti zde nalezneme hlavně malá městečka a vesničky, jejichž obyvatelé pracují převážně v zemědělství. Silnou ekonomiku, Nový Zéland má jednu z nejvyšších životních úrovní na světě, pohání živočišná výroba, zemědělství a export velkého množství dřeva (převážně do zemí Asie), vývoj nových technologií a v neposlední řadě silný turistický ruch.
Nový Zéland je také moderní kosmopolitní země, ale bývaly doby, kdy to byl společenský zapadákov na konci světa. Prudérní zkostnatělé zákony té doby více méně omezovaly konzumaci alkoholu, a ta byla ještě omezena pouze na pivo, lihoviny a sladká fortifikovaná vína. Paradoxně to byl právě duchovní, reverend Samuel Marsden, kdo v roce 1819 vysadil první keře vinné révy na misionářské stanici v Bay of Islands na severu Severního ostrova. Později s vysazováním vína pokračoval britský občan a zakladatel australského vinařství James Busby, a to ve Waitangi, místě, kde byla roku 1840 uzavřena dohoda ´Treaty of Waitangi´ mezi Britskou korunou a maorskými náčelníky.
A pak začali přijíždět Chorvaté. Na konci 19. století to byly právě oni, imigranti z Dalmácie, kdo se nechtěli smířit s rolí do úmoru dřících kopáčů pryskyřice z obřích stromů kauri, a věrni své tradici z domoviny začali v okolí Aucklandu a v oblastech severně nad ním vysazovat révu a vyrábět víno. Toto byl skutečný počátek vinařství a výroby vína na Novém Zélandu! Jména jako Yukich (Montana Wines), Babich, Fistonich (Villa Maria) nebo Brajkovich jsou platná dodnes a představují synonyma pro úspěch v novozélandském vinařském průmyslu. Cesta k němu však byla trnitá a hoši slovanští to na začátku neměli vůbec jednoduché. Museli bojovat s prohibicí nebo se zákony ne příliš podporujícími vinaře, ovlivněné mocnou lobby velkých pivovarů a nadnárodních vinařských společností.


Chorvatští ´gum diggers´ - kopáči pryskyřice ze stromů kauri


Nový Zéland byl ještě na začátku druhé poloviny 20. století hlavně zemí pijáků piva a producentem buď likérových nebo stolních vín nevalné kvality. V 70. letech 20. století se novozélandský vinařský průmysl nechal inspirovat doporučením geisenheimského profesora Helmuta Beckera a vsadil na v chladných podmínkách snadno a poměrně brzy vyzrávající odrůdu Müller Thurgau. Výsadba v oblastech Gisborne a Hawke´s Bay však nabrala dramatické tempo. Následná nadprodukce hroznů a stolních vín způsobila propad cen a cenovou válku mezi velkými korporacemi a malými, častou rodinnými vinařstvími, která stála na pokraji bankrotu. Hrozilo velké nebezpečí monopolizace výroby vína a tím i jeho kvality a reputace. Záchranou brzdu zatáhla novozélandská vláda programem vyklučení z roku 1986. Poté nastal rapidní vzestup vinařského průmyslu na Novém Zélandu, vznikala nová, často menší butiková vinařství, která začala s pěstováním pro Nový Zéland v té době víceméně nových odrůd, jako např. Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Riesling nebo Cabernet Sauvignon, a v nově objevených vinařských oblastech s velkým potenciálem pro pěstování vína. 90. léta se pak stala renesancí novozélandského vinařství, kdy svět dobil Sauvignon Blanc z Marlborough, pod vedením skvělého marketingu společnosti Cloudy Bay.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nzwines nzwines | E-mail | 21. května 2014 v 15:07 | Reagovat

přečtěte si i další dva díly tohoto článku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama