Expirace

7. července 2014 v 10:58 | Pavel Černý

Mám radost z toho, že lidi čtou mé články. Bohužel je ale nekomentují. Nyní už chápu muzikanty, stojící před němým publikem, které vyzývají k nějaké akci. Bez zpětné vazby to nějak drhne a není to ono.
Tento článek nebude dlouhý. Chtěl jsem u nás ve městě koupit jedno pivo a lahev vína. Doplním, že momentálně pobývám doma v Česku. Nicméně jsem zatoužil po svém oblíbeném novozélandském Sauvignonu z Marlborough. Šel jsem si pro něj tam, kde pozorný čtenář tohoto blogu ví, že tato vína rád nakupuji. Opět byla na kraji regálu vystavená 2009ka tohoto jinak skvělého vína, ale za stejnou cenu, jako za ní seřazené 2013ky. Chápu, že se snaží ´ležák´ nějak prodat, nejlépe za plnou cenu, ale když už vínům nerozumí, proč si někdo zodpovědný nepřečte, co je napsáno na zadní straně lahve?! ´Vypijte víno během 1 - 2 let´, to je tam napsáno. A ne pro nic za nic. Tyto sauvignony z Nového Zélandu prorazily do světa díky své neskutečné ovocnosti a aromatice, kterou po dvou a více letech bohužel ztrácí. Buď to vyhoďte nebo to sakra zlevněte!
Pivo typu IPA od jednoho malého českého pivovaru (zaplať pánbu za ně!), jsem chtěl zakoupit v jiném, tentokrát domácím řetězci, který je mi sympatický právě tím, že má v nabídce pivní speciály z českých minipivovarů. Toto pivo není levné, ale je to naprostá delikatesa. Voní a chutná po borovém jehličí a citrusech, je mohutně chmelené a tudíž hořké, rychle leze do hlavy. Rád ho používám, stejně jako ´náš´ jihoafrický ležák (nemluvím o víně), při vaření. Sleva 30 %, supr, to se hodí, beru to! Na pokladně jsem si všimnul, že pivenko má dva dny po expiraci (později jsem zjistil stejný nedostatek u všech ostatních zlevněných piv). Paní pokladní mi nevrle vysvětlila, že proto je tam právě ta sleva a že mají od vedení zakázáno s tím cokoli dělat... Spadla mi čelist, co k tomu dodat??

P.S. Nedaleko od Aucklandu, v ospalé vísce jménem Puhoi, založené na konci předminulého století českými imigranty německého původu, stojí vyhlášená hospoda. Její strop a stěny zdobí také naše vlajka a bankovky různých hodnot. Na čepu s novozélandskými pivy je napsáno toto: ´If our food, drinks and service arent up to your standards, please lower your standards.´ (Pokud naše jídlo, pití a služby neodpovídají Vašim požadavkům, žádáme Vás, aby jste z nich slevily) Dobrá hláška, docela mě to rozesmálo, ale nutno dodat, že to byl planý poplach :o)Hospoda a hotel v Puhoi Bohemian Village, založené v roce 1863 českými imigranty nedaleko Aucklandu


 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 nzwines nzwines | E-mail | 7. července 2014 v 11:08 | Reagovat

Je toto normální nebo jsme stále v komunismu? Prošlé zboží snad v regálech nemá co dělat! Přísahám, že jsem nechtěl srovnávat, i když to tak logicky asi opět dopadlo...

2 Antonín Jakubík Antonín Jakubík | 8. července 2014 v 14:45 | Reagovat

Milý Pavle,
jediný způsob jak se může Tebou popsaný stav změnit je, že tam kde nejsi spokojený prostě nenakupuj. Pokud bychom to dělali všichni a důsledně tak podobní prodejci by rychle změnili přístup a nebo zkrachovali. Bohužel většina z nás pořád slyší na magická slova "sleva" a "akce". Potom v zápalu výhodného nákupu přehlédneme takovou maličkost, jakou je to, že si domů neseme třeba jiné nebo prošlé zboží a nebo že na pokladně je cena úplně jiná než na letáku se slevami na dané období. Bohužel si to všechno děláme sami.

3 Pavel Pavel | 8. července 2014 v 17:37 | Reagovat

Nezbývá než souhlasit, ale vyhýbání se místům kde v ČR nenakupovat by tak mohlo připomínat pochod minovým polem :o(

4 nzwines nzwines | 8. července 2014 v 17:47 | Reagovat

a ještě bych při tom kličkování mohl umřít hladem a žízní..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama