Květen 2017

Aktuální nabídka vín na prodej!

15. května 2017 v 15:54 | Pavel Černý

Vážení milovníci vín z Nového Zélandu, rád bych vám představil naši aktuální nabídku vín na prodej, kterou budeme nadále rozšiřovat. Více informací včetně fotografií najdete na naší facebookové stránce: Vína z Nového Zélandu. Nově také přicházíme s nabídkou řízených degustací s foto a videoprojekcí ´New Zealand Wine Trail´. Cena je dohodou dle počtu osob a místa konání degustace. Minimálně ochutnáme 10 - 12 vín z nejzajímavějších vinařských oblastí Nového Zélandu. Můžete se těšit například na Sauvignon Blanc z Marlborough, Pinot Noir z Central Otaga, Tramín z Nelsonu nebo na Syrah z Hawke´s Bay. Zájemci pište prosím do zpráv naší FB stránky nebo na mail: kravall.performance@post.cz.
Villa Maria Lightly Sparkling Sauvignon Blanc 2014 (89/100) CENA 333,- Kč
Prvním vínem v naší nabídce je Frizzante Sauvignon Blanc od vinařství Villa Maria. Jedná se o lehce perlivé, příjemné odrůdově čisté ovocité suché bílé víno z oblasti Marlborough. V elegantní, nazrálé vůni dominují angrešt a hluchavka, v chuti můžeme objevit kiwi, marakuju, citrusy a žlutý meloun. Víno je šťavnaté, osvěžující, s poměrně dlouhou dochutí a jemným perlením. Obsah alkoholu 12.5 %. Moc dobře se pije jen tak samotné, ale perfektně také doplní dušené slávky nebo grilované hřebenatky.


Cloudy Bay Marlborough Sauvignon Blanc 2016 (91/100) CENA 696,- Kč
Dalším vínem v naší nabídce je Sauvignon Blanc od kultovního vinařství Cloudy Bay z Wairau Valley v Malborough. S více než povedeným ročníkem přichází také nová, velmi hezká viněta. Víno zrálo v nerezových tancích, pouhá 3 % potom ve starých francouzských barikových sudech. Dobře si pamatuji dva předešlé skvělé ročníky, 2016ka je ještě o něco lepší a koncentrovanější. Opojná, intenzivní vůně limety, angreštu a citronové trávy, je překonána noblesní, osvěžující chutí marakuji, nektarinek a zralých citrusů. Šťavnatá kyselinka. Velmi dlouhý, lehce minerální závěr. Obsah alkoholu 13.5 %. Vyjímečné, perfektně vybalancované víno!


Nautilus Marlborough Sauvignon Blanc 2016 (94/100) CENA 595,- Kč
Toto víno z Wairau Valley je tím nejlepším Sauvignonem z Marlborough a jedním z nejlepších novozelandských vín této odrůdy vůbec, co jsem kdy ochutnal. Dokonalost sama! Extrémně a zároveň velejemně koncentrovaná vůně tropického ovoce, kombinovaná se svěžestí citrusových plodů. Pokud máte rádi ovocný Sauvignon Blanc od Cloudy Bay nebo Astrolabe, tohle víno vás zajisté nadchne. Intenzitu požitku posouvá ještě o stupínek výš. Plná osvěžující chuť marakuji, kompotovaných broskví, pečených hrušek, zralého angreštu a šťavnaté limety zůstává ještě dlouho po polknutí v ústech. Nekonečná, jemně mineralní dochuť. Obsah alkoholu 13 %, vzhledem k vysoké kvalitě velmi příjemná cena. Neváhejte!


Nautilus Marlborough Pinot Noir 2014 (92/100) CENA 898,- Kč
Naše nabídka tentokrát pokračuje vínem červeným, a to opět od vinařství Nautilus z Marlborough, které se proslavilo svými luxusními bublinkami a nebeským Sauvignonem. U Nautila ale dlouhodobě umí také skvělý Pinot Noir. 2014ka je povedené suché víno s obsahem alkoholu 13.5 % a tmavou rubínovou barvou s cihlovými odlesky. Po odšroubování víčka zavoní kvetoucí sad, zralé lesní ostružiny a divoké maliny, švestky a koření. Středně plná až plná chuť je dobře strukturovaná, s perfektně vyváženou ovocností a elegantně zakomponovaným tříslem (víno zrálo rok v nových i použitých francouzských barikových sudech). Dlouhý, kořenitě hřejivý závěr. Ideální partner ke zvěřině na badyánu nebo k jiným tmavým masům.


Te Mata Estate Vineyards Hawkes Bay Syrah 2014 (93/100) CENA 797,- Kč
Dalším červeným vínem v naší nabídce je Syrah od nejstaršího doposud fungujícího novozélandského vinařství Te Mata z Hawkes Bay. Tato teplá oblast v okolí měst Napier a Hastings velmi dobře svědčí odrůdám původem od francouzské řeky Rhôny. Syrah Te Mata, s nepatrným podílem bílých hroznů Viognier, je suché červené víno zářivé purpurové barvy s obsahem alkoholu 13 %, které zrálo sedm měsíců v nových i použitých francouzských barikových sudech. V opojné vůni dominují černé třešně, maliny, zralé švestky a divoké bylinky. Chuť je expresivní až exotická, objevují se lesní borůvky, skořice a santalové dřevo. Čistá kombinace ovocnosti a jemného třísla, zaoblená florální aromatikou Viognieru. Dlouhý, elegantní závěr. Skvělé víno k červeným, jemně kořeněným masům a měkkým sýrům.


Te Mata Bullnose Hawkes Bay Syrah 2013 (96/100) NA OBJEDNÁVKU 1.444,- Kč
Nejvyšší řadu vín Syrah od vinařství Te Mata nabízíme vzhledem k vyšší ceně pouze na objednávku. Syrah Bullnose je suché červené víno s obsahem alkoholu 13 %, které leželo před šetrným vylisováním delší dobu na rmutu. Poté víno zrálo 15 měsíců v nových i použitých francouzských barikových sudech. Nádherná purpurová barva je neobvykle hluboká, což odráží skvělý ročník 2013. Výrazné aroma černých a červených třešní a malin doplňují muškátový oříšek, skořice a toustové tóny barikových sudů. Chuť je bohatá, zralá a šťavnatá, odrážející všechny příjemné vůně. Perfektní integrace ovoce a dubu s pozoruhodně jemným, zaobleným a již dobře vyzrálým tříslem. Dalším ležením na láhvi víno jen získá, ale Bullnose ročníku 2013 je zářným příkladem velkých vín Syrah z Hawke´s Bay již nyní.