Červenec 2017

Zimní den ve vinici Mt. Difficulty - Felton Road, Bannockburn, Central Otago

29. července 2017 v 11:32 | Pavel Černý

Central Otago, tak hornaté, divoké a krásné! Bývalý ráj zlatokopů a oblíbená destinace turistů, filmařů, milovníků zimních i letních adrenalinových sportů a nyní i vinařů a milců vína. Oblast, kde by díky extrémní poloze na nejjižnějším cípu vinařského světa, značné nadmořské výšce a extrémním teplotním rozdílům během roku nikdo nečekal, že se bude dařit pěstování vína. A vínu se zde skutečně daří a ne ledajakému. Zdejší vinařství, zasazená do čarokrásné hornaté krajiny, produkují jedna z nejlepších novozélandských vín a Pinot Noir z Central Otaga se již dávno stal pojmem, stejně jako Sauvignon Blanc z Marlborough nebo Syrah z Hawke´s Bay.


V létě horké a suché, v zimě mrazivé a po dlouhé měsíce zasněžené Central Otago nedává nic zadarmo. Výběr polohy vinice zde znamená všechno. Krajina je velmi hornatá, nadmořská výška může značně kolísat, stejně jako se může měnit složení půdy a mikroklima jednotlivých podoblastí. Podmínky pro pěstování vína mohou tedy být na různých místech dosti odlišné a vždy jsou poměrně náročné. Díky zvláštním klimatickým specifikům jednotlivých podoblastí Central Otaga se mohou termíny vinobraní v sousedních vinohradech značně lišit.

Nejsušší a v létě nejteplejší je podoblast Bannockburn, kde se může začít na podzim sklízet i s měsíčním předstihem. V bývalém zlatokopeckém městečku Bannockburn se ve vyhlášené vinici Calvert mezi řekou Kawarau a známou vinařskou silničkou Felton Road rodí skvělá vína Pinot Noir hned pro několik vinařství. Pokud popojedete po silnici Felton Road dále na západ, objevíte nad ní na vyprahlém kopci jedno neobvyklé vinařství - Mt. Difficulty. V surrealistické pouštní krajině nad vinicemi a řekou Kawarau působí jeho zvláštní budova jako fata morgana.
Drobná osada Bannockburn vznikla jako většina Central Otaga díky nálezům zlata v 19. století a během následné zlaté horečky. Jistý průkopník a dobrodruh z Walesu jménem William Gilbert Rees, jehož socha zdobí nábřeží jezera Wakatipu v asi padesát kilometrů vzdáleném městě Queenstown, hnal kdysi stádo ovcí, když se mu do cesty postavil velký kopec, který musel zdolávat s velkými obtížemi a proto jej pojmenoval Mt. Difficulty.

Vinařství Mt. Difficulty Wines je vyhlášené skvělým vínem a možná ještě lepší kuchyní. Zatímco degustace jsou zde veřejnosti běžně dostupné, do restaurace se bez předchozí rezervace zcela určitě nedostanete. Z vín na prvním místě, jako u všech ostatních vinařství s adresou na Felton Road, dozajisté stojí a moc nám chutnal Pinot Noir, který zde díky o něco teplejším dnům dozrává dříve než v jiných částech Central Otaga, někdy i s měsíčním předstihem. Hodně nás oslovil také minerální, lehce barikovaný Sauvignon Blanc, zabodoval i svěže ovocitý Chenin Blanc a v neposlední řadě rozhodně doporučujeme v cellar door vinařství Mt. Difficulty nevynechat ochutnání vín dezertních. Jejich slaďoučký Riesling ročníku 2010 byl přímo delikátní! Vína to nejsou zrovna nejlevnější, u modrých pinotů vyšších řad je třeba počítat s částkou minimálně 60 - 80 NZD za láhev. Jako velmi výhodný se potom jeví nákup vín základní řady nesoucí název Roaring Mag. Vysoký výkon za solidní cenu je předností těchto dobře pitelných, vysoce aromatických vín spíše ovocného charakteru - jako Sauvignon Blanc, Riesling, Pinot Gris nebo Pinot Noir, dostupných i v mnoha novozélandských supermarketech.
A na závěr ještě něco pro pány - v době zlaté horečky byla krasavice přezdívaná Roaring Mag vyhlášenou ´saloon girl´...