Říjen 2017

Expedice Aotearoa 2018 - Nejen za vínem na Nový Zéland

10. října 2017 v 17:33 | True Travel Nový Zéland a Pavel Černý

Máte rádi dobré víno a cestování? Ve spolupráci s cestovní kanceláří True Travel pro Vás připravujeme poznávací zájezdy za novozélandským vínem a gastronomií. Náš zájezd "Expedice Aotearoa 2018 - Nejen za vínem na Nový Zéland" je tou správnou volbou, kde si dosyta užijete to nejlepší z obou světů během dvou týdnů dovolené! Novozélandská vína dnes už není třeba představovat, jak vyhlášený Sauvignon Blanc, tak další bílá i červená vína, ať ve stylu Bordeaux nebo burgundské odrůdy, světově proslulý je novozélandský Pinot Noir. U Aucklandu navštívíme vinice na malebném ostrově Waiheke s nádhernými plážemi, pak si užijeme krás Jižního ostrova společně s ochutnávkou vín, nezapomeneme ani na gastronomické speciality. Vinařský zájezd jedeme v malé skupině 6 - 14 osob, tak neváhejte včas napsat nebo nám zavolat. Program rádi upravíme dle vašeho přání.
Cestovní kancelář True Travel jsou nejdéle působící specialisté na Nový Zéland. Od roku 2001 se Novému Zélandu věnují soustavně, na plný úvazek. Jejich dvě "základny" jsou obě v centru novozélandského turismu - v horském městečku Glenorchy poblíž věhlasného Queenstownu a ve městě Te Anau, které je branou do NP Fiordland. Mají tak na dosah mnoho klíčových přírodních atrakcí, které sami často navštěvují, intenzivně cestují po obou ostrovech Nového Zélandu abyc stále mohli objevovat nové možnosti této podivuhodné země. Sami aktivně provozují hlavní aktivity, které Nový Zéland nabízí - horskou turistiku, vodní sporty, lyžování, jízdu na kole a na koni, ochranu přírody.


Expedice Aotearoa 2018 - Nejen za vínem na Nový Zéland

Celoročně - podle poptávky od 90 000,- Kč
24.3. - 7.4. 2018 od 90 000,- KčDen 1. a 2. Auckland a vinice ostrova Waiheke

Přílet na Nový Zéland do Aucklandu, lodí za vínem

Program začíná ve městě Auckland, největším na Novém Zélandu (z Evropy odletíte o dva dny dříve). Po příletu nás čeká prohlídka centra města, pak navštívíme ostrov Waiheke, kde se nachází přes 20 vinařství - my navštívíme 3 z nich. Ostrov je nazýván ´ostrovem vína´ nebo také označován jako ´Bordeaux jižního Pacifiku´, protože právě odrůdy z této slavné francouzské apelace jsou zde s velkým úspěchem pěstovány. Nejen díky unikátnímu klimatu Waiheke nabízí výborná vína, která pravidleně získávají medaile na mezinárodních soutěžích. Asi nejčastějšími odrůdami jsou Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot. Ochutnáme zde také špičková vína Pinot Gris, Chardonnay, ale právě také čím dál lepší Syrah a hlavně světový Cabernet Sauvignon a na něm postavené směsky bordeauxského stylu. V případě zájmu a příhodného počasí možnost koupání na zdejších vyhlášených plážích.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 3. až 5. Queenstown a Fiordland

Vinice v Gibbston Valley, okolí jezera Wakatipu, plavba Milford Sound

Přeletíme na Jižní ostrov do Queenstownu - malého, ale kosmopolitního města na břehu jezera Wakatipu, návštěva vinařství v Gibbston Valley (jedny z nejjižnějších vinic na světě). Vyzkoušíme zdejší luxusní Pinot Noir, minerální Riesling nebo charakterní Pinot Gris. Doporučujeme unikátní plavbu tryskovou lodí (jetboat) v zlatokopeckém kaňonu Skippers. Malebné městečko Te Anau - brána do národního parku Fiordland a celodenní výlet do proslulého fjordu Milford Sound s plavbou lodí.

Rippon vinice ve Wanaka, Nový Zéland

Den 6. až 8. Wanaka, Fox Glacier, Punakaiki

Vinice regionu Otago, ledovce, pralesy, Jižní Alpy, divoké pobřeží

Přes horský hřeben Crown Range do města Wanaka, zde návštěva dalšího vinikajícího vinařství Rippon. Říká se, že tato vinice se pyšní jak výbornými víny burgundských a aromatických odrůd, tak také nejkrásnějšími výhledy na světě. Průsmyk Haast Pass nás zevede na West Coast s deštným pralesem. Ledovec Fox Glacier, možnost letu nad ledovci a nejvyšší horou Nového Zélandu - Mt Cook. Návštěva Hokitika - centra řemeslných dílen se šperky z nefritu. "Palačinkové útesy" Pancake Rocks v Punakaiki s pralesem s palmami.


Den 9. až 11. Nelson a Marlborough

Národní park Nelson Lakes, vinařský region a zálivy Marlborough

Rokle řeky Buller a národní park Nelson Lakes. Vinařský vrchol zájezdu - světově uznávaný region Marlborough s největší rozlohou vinohradů. Navštívíme několik vyhlášených vinic, např. biodynamické vinařství Clos Henri, které produkuje vysoce kvalitní vína (původem francouzská vinařská rodina s dlouhou tradicí hledala špičkovou půdu i podnebí a našli je zde). Ochutnáme úžasný Sauvignon Blanc, Pinot Noir a nedaleko Nelsonu také pravděpodobně nejlepší novozélandské Chardonnay. Nahlédneme do nekonečných zálivů Marlborough Sounds (v případě zájmu lze celé skupině zajistit vyhlídkovou plavbu lodí).

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 12. a 13. Kaikoura a Christchurch

Kaikoura, vinice regionu Waipara, Christchurch, odlet z Nového Zélandu

Ráno návštěva největší vinice na jižní polokouli, poté malebná cesta podél pobřeží a hor. Navštívíme město Kaikoura (bude-li silnice již otevřená) a kolonii lachtanů. Možnost plavby s pozorováním velryb, ochutnáme místní langusty. Dle časových možností vinice regionu Waipara, prohlídka Christchurch a okolí, odlet do Evropy.


CENA ZAHRNUJE:
 • Špičkového ČJ průvodce - odborníka na novozélandské víno a gastronomii
 • Dopravu - minibus/autobus (velikost dle obsazení, počtu klientů) a vnitrostátní přelet Auckland - Queenstown
 • Ubytování na dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v osvědčených motelových apartmánech bez snídaně, popřípadě v hotelech s kontinentální snídaní v ceně

AKTIVITY JIŽ SOUČÁSTÍ PROGRAMU (V CENĚ):
 • Vyhlídková věž Sky Tower
 • Trajekt na ostrov Waiheke
 • Ochutnávky vína: tři vinice na ostrově Waiheke (včetně oběda), po jedné vinici v Gibbston Valley, ve Wanaka a ve Waipara a dvě vinice v Marlborough Sounds (k dalším návštěvám se meze nekladou, v rámci časových a logistických možností zájezdu)
 • Scénická plavba po světoznámém fjordu Milford Sound v NP Fiordland (UNESCO)

CENA NEZAHRNUJE:
 • Letenku - cena cca 30-40 000 Kč ve třídě economy, kolem 100 000 Kč v business - bude upřesněno zda s Korean Air nebo Emirates
 • Fakultativní aktivity - možnost výběru dle zájmu, některé je potřeba závazně vybrat předem
 • Stravování kromě výše uvedeného
 • Pojištění (cestovní, léčebné výlohy, storno) - doporučujeme sjednat!FAKULTATIVNÍ AKTIVITY:
 • Plavba tryskovým člunem v kaňonu Skippers po řece Shotover u města Queenstown
 • Lanovkou na Bobs Peak v Queenstownu
 • Lety vrtulníkem nebo vyhlídkovým letadlem z Te Anau, Milford Sound, Fox Glacier nebo Franz Josef (podle počasí a časových možností skupiny)
 • Plavba poštovní lodí po Pelorus Sound v Marlborough Sounds (podle zájmu skupiny)
 • Pozorování velryb v Kaikoura - z lodi nebo letadla (bude-li silnice do Kaikoura již otevřená)
 • Návštěva dalších vinic nad rámec programu

Zájezd je k dispozici po celý rok, můžeme ho připravit pro individuální skupinu již od 6 osob (max 14 osob ve skupině), samozřejmě lze prodloužit, zkracovat však nedoporučujeme... Termín zájezdu je uveden včetně letu, nicméně itinerář vlastního zájezdu začíná v Auckland a končí v Christchurch na Novém Zélandu. Rádi vám zajistíme vhodnou letenku dle vašich preferencí - dovolenou si můžete prodloužit před i po zájezdu o další dny na NZ, popřípadě v kombinaci s pobytem na Fidži či v Austrálii - informujte se u nás! V případě ubytování v hotelu je v ceně snídaně. Obecně se ale nocuje v motelech (osvědčená ubytování na skvělé úrovni) s vybavenou kuchyňkou k individuální přípravě snídaní.


True Travel Nový Zéland s.r.o.

Budějovická alej, Antala Staška 2027/77, 140 00 Praha 4
Otevírací doba: pondělí 9:00 až 13:00, středa 13:00 až 17:00

Vedoucí zastoupení v ČR: Ing. Jana Pacáková
Tel: +420 602 306 443 nebo +420 230 234 444