Hotel Cardrona

2. listopadu 2018 v 11:12 | Pavel Černý

Již dlouho plánuji, a bohužel i odkládám, sepsat žebříček, takovou TOP 10 nebo možná raději TOP 20 nejzajímavějších, nejúžasnějších a nejscéničtějších svezení, jež je možné na Novém Zélandu absolvovat. Na tento list určitě také jednou zařadím i klikatou horskou silničku Crown Range Road, která je spojnicí, vlastně zkratkou mezi městy Wanaka a Qeenstown.

Na její absolvování je třeba mít trochu kuráže i dobré brzdy, plus motor co táhne a pokud možno i extra šoféra. Nejedná se totiž o svezení pouze kochací, ale také o jízdu degustační. Na startu vinařství, v cíli vinařství a kdyby jen jedno... A to ještě v půli cesty stojí vyhlášená hospoda, jakoby vystřižená z dobrodružného filmu z období zlaté horečky, s na Novém Zélandu nejdéle fungujícím hotelem.
Cardrona se jmenuje místo i stařičký hotel a pokoje jsou značně drahé i pro místní. Kdo jezdí v zimě na prkně nebo rád lyžuje, už o Cardroně možná slyšel. Možná tu i potkal jednu naši slavnou, mladou a hezkou snowbordistku. Sníh zde leží dlouho a Crown Range Road se stává obzvláště nebezpečnou. Řetězy nutné! V létě je Cardrona jen docela malé, poklidné, ale působivé místo k zastavení vprostřed pustých kopců. Někdy můžete v profukujícím větru téměř zaslechnout hlasy zlatokopů z dávno minulých pionýrských dob. Město duchů, může vás napadnout. Hotel Cardrona však stále žije. Již od roku 1863. Atmosféra je neopakovatelná s velmi působivým a silným genius loci. Kamenné rustikální zdi, dřevěná podlaha, kůží čalouněný staromódní nábytek, velký krb a bar z vlnitého plechu. Na zdech vybledlé fotky, ohmatané noviny a staré plakáty. Vzduch voní patinou. Boží muzika, někdy živá. K tomu všeliké nápoje, něco k zakousnutí a příjemný servis. Sedět se dá i venku. Posledně mi pivko donesl borec, co vypadal jak Richie McCaw. Že nevíte, kdo je Richie? Ale to snad ne!
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama